Dieta bez glutenu coraz popularniejsza

Niedawno robiliście sobie badania na różne nietolerancje pokarmowe i jednoznacznie wyszło, że nie możecie spożywać glutenu? Na pewno nie jest to koniec świata, bo aktualnie mnóstwo osób stosuje jadłospis, gdzie tego komponentu nie ma nawet w najmniejszej ilości. Dlaczego warto jeść dania bezglutenowe? Opowiada o tym między innymi Agata Młynarska w swojej książce „Pyszna zmiana, czyli moje życie bez glutenu”.

Brak glutenu w diecie – na co można liczyć?

Osoby, które mają na przykład nietolerancje pokarmowe związane z tym komponentem szybko odczują pozytywne zmiany. Między innymi są eliminowane w sposób bardzo skuteczny bóle brzucha, naprzemienne biegunki lub zaparcia, które skutecznie odbierają radość z każdego kolejnego dnia. Stosowanie właściwych produktów o odpowiedniej jakości powoduje, że można pozbyć się wzdęć, które może nie są bolesne, ale powodują naprawdę spory dyskomfort i sprawiają, że trudno jest normalnie funkcjonować w pracy, szkole, a także w gronie najbliższej rodziny. Należy zwrócić uwagę na fakt, że dania bezglutenowe wpływają również pozytywnie na naszą wagę. Choćby ze względu na fakt, że w wyniku zmiany nawyków żywieniowych spożywa się o wiele mniej węglowodanów. To zatem sposób na to, aby pozbyć się zbędnej tkanki i cieszyć się piękną, naprawdę bardzo atrakcyjną sylwetką. Eksperci podkreślają, że dieta bez glutenu wpływa również na o wiele rzadsze bóle głowy w porównaniu do poprzedniego okresu. Mamy też zdecydowanie więcej sił, a nasze samopoczucie jest o wiele lepsze.

O czym jest książka „Pyszna zmiana, czyli moje życie bez glutenu”

Dania bezglutenowe są również rekomendowane osobom, które mają różne choroby autoimmunologiczne. To na przykład wrzodziejące zapalenie jelita grubego na które już od dość długiego czasu cierpi Agata Młynarska. Znana prezenterka telewizyjna przy pomocy Grażyny Rydzewskiej, Agnieszki Pęksy oraz Ewy Olejniczak napisała książkę „Pyszna zmiana, czyli moje życie bez glutenu”. W przypadku chorób autoimmunologicznych eliminowanie glutenu bardzo pozytywnie wpływa na normalne funkcjonowanie. Agata Młynarska nie ukrywa na łamach książki, która ma 190 stron, za nietolerancja pokarmowa powodowała różne komplikacje. Chodzi między innymi o takie symptomy, jak ból brzucha, swędząca skóra, kłopoty ze snem, permanentne zmęczenie itp. Znana prezenterka zaznacza, że dieta bez glutenu pozwoliła jej wyleczyć nie tylko te dolegliwości, ale również astmę czy nawet atopowe zapalenie skóry. Oczywiście, nie brakuje zwierzeń Agaty Młynarskiej, ale także wielu ciekawych przepisów, które pomogą przejść na tę dietę i na nowo cieszyć się każdym kolejnym dniem.